Przeciętny Polak traci 5000zł miesięcznie chociaż tego nie wie. A Ty?

*** Inwestycje w Internecie *** Jak Zacząć *** Bitcoin i Kryptowaluty *** Edukacja *** Wiadomości *** Analizy Kryptowalut ***

Przeciętny Polak traci 5000zł miesięcznie chociaż tego nie wie. A Ty?

Dziś wpadłem na pomysł aby podzielić się z Tobą moimi przemyśleniami na temat statystyk jakie wpadły w moje ręce oraz wnioskami jakie z tego płyną.

Mianowicie chodzi o ilość godzin spędzonych na oglądaniu TV przez przeciętnego Polaka.

Okazuje, że ta liczba wynosi….7.

Tak, średnio 7 godzin dziennie tracimy na oglądanie TV. Ale czy to są jedyne koszta? Moim zdaniem jest ich dużo więcej o czym mówię w filmiku oraz opisuję poniżej!

Sam kiedyś marnowałem mnóstwo czasu grając na PS3 w moją ulubioną wtedy grę Battlefield. Strzelanie z fikcyjnych broni, do fikcyjnych postaci zabrało 591 godzin w ciągu całego roku. Wiem to dzięki licznikowi jaki był dostępny w grze. Jeśli przeliczyć to na doby wychodzi około 25 dni grania non-stop bez snu!!! a jeśli rozbić to na standardowe 8smio godzinne dni pracy wychodzi 75 dni straconych na grze…

Natomiast 7 godzin dziennie x 365 dni daje 2555 godzin rocznie, co dalej daje 106 dni oglądania TV non-stop bez snu!!! SZOK! Pomyśl ile w takim czasie można zrobić? Czego się nauczyć? Może nowego języka, gry na instrumencie? Może poznać nowe osoby? Może popracować nad tym w czym jesteś naprawdę dobry/a? A może po prostu popracować więcej i zarobić więcej aby usatbilizować swoją sytuację finansową? Opcji jest mnóstwo! Poniewaz 7 godzin dziennie, jest to praktycznie drugi etat!

Na szczęście zrozumiałem swój błąd. I nie zrozum mnie źle, nie oznacza to żeby rozstać się z przyjemnościami w życiu. Są one potrzebne. Jednak co ja zrozumiałem to proporcje czasu spędzonego na rozwijaniu siebie i swoich realnych umiejętności, które mogą wpływać pozytywnie na moje życie powinny być większe niż czas spędzony na graniu w gry lub oglądaniu TV…

Zgadnij co wtedy robiłem, czym się zajmowałem, jakie miałem rezultaty finansowe? Myślę , że domyślasz się….

Przeciętny Polak czyta mniej niż 1 książkę rocznie!! a ogląda 7 godzin dziennie TV. Dlatego już dawno przestałem wierzyć w ludzkie wymówki typu ”nie mam czasu”. Jedna wielka bzdura. Wszystko zawsze schodzi na poziom priorytetów.

Jeśli znachodzisz w życiu na coś czas, oznacza to że jest to dla Ciebie w jakimś stopniu ważne, jeśli mówisz że nie masz czasu, po prostu dana czynność nie znajduje się na liście Twoich choćby najmniejszych priorytetów.

Nie chcę być hipokrytą, ponieważ wciąż oglądam TV, jednak są to tylko filmy, ponieważ uwielbiam kino. Muszą toto być jednak filmy pozbawione reklam w przerwach. Głęboko wierze w to że wszystko co widzimy czy słyszymy ma na nas wpływ. Wiadomości nie oglądam od kilku lat i żyję… I tak zazwyczaj znajduje się ktoś w towarzystwie co mimo woli słuchaczy streszcza ”najważniejsze” newsy ze świata.

Wielu osobom się wydaje, że oglądanie TV, wiadomości, głupich tasiemcowych seriali, nie ma żadnego znaczenia, że to tylko przerwa w pracy czy rozrywka. Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie.

Wierzę, że każda godzina spędzona przed TV nas kosztuje realne pieniądze. Dlaczego?

-po pierwsze jak masz TV to na pewno masz kablówkę czy inną telewizję satelitarną za która płacisz co miesiąc. Czyli co miesiąc regularnie tracisz pieniądze

-dochodzi do tego prąd, kilka , może kilkanaście złotych. Mało? ale jednak! Większość Polaków polega tylko na jednej wypłacie co miesiąc, nie zastanawiają się w jaki sposób wygenerować dodatkowe dochody, choćby tak małe, żeby pokryć ich wydatki. Z drugiej strony zapytaj siebie ile razy wydajesz w ciągu miesiąca? no właśnie! CODZIENNIE! Zauważ, że jeśli Ty za coś płacisz, choćby malutko, to ktoś po drugiej stronie zarabia!

-Dochodzi kolejny element czyli wartość samego TV. Jest jakoś tak, że przeciętny TV działa około 5 lat i się psuje… Więc znów plecy…

-A ile jest warta Twoja jedna godzina pracy? 10, 20, 50zł? Założmy, że zarabiasz 20zł na godzinę. Jeśli faktycznie oglądasz TV 7 godzin dziennie, to w moim przekonaniu tracisz 7×20=140zł każdego dnia! Co daje 4200zł miesięcznie!!. Dlaczego tak uważam? Ponieważ w tym czasie mógłbyś robić coś wartościowego, coś dzięki czemu zarobisz dodatkowe pieniądze w przypadku pracy, lub co potencjalnie zacznie dla Ciebie zarabiać pieniądze w przyszłości w przypadku edukacji, książek, audiobooków. Chyba, że oglądanie TV uważasz za zajęcie niezbędne oraz masz już wystarczająco pieniędzy, wtedy ani ten wpis ani film nie jest Ci potrzebne.

-A co z podziałem Twojej uwagi? Wszystko ma na Ciebie wpływ. każda informacja która płynie z głośników i obrazu Twojego TV. Jest bardzo mądre przysłowie: ”Na czym się skupiasz, rośnie w Twoim życiu”. Na czym się skupiasz dzięki ”mądrościom” z TV? co zabiera Twoja uwagę? O czym myślisz najczęściej?

Z tą filozofią spotkałem się kilka lat temu i w moim przypadku oraz osób, które wiem że to stosują, przynosi bardzo dobre efekty.

Wyzwanie dla Ciebie! Tygodniowa dieta informacyjna! Wyłacz TV, radio ,wp, Facebooka itp…. Po prostu zobacz co się wydarzy….

Temat jest bardzo długi i będę do niego jeszcze wracać. Póki co, koniecznie obejrzyj film do końca.

Pozdrawiam

Piotr

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: