BITCOIN (BTC) Będzie Kosztował Milion Dolarów?

*** Inwestycje w Internecie *** Jak Zacząć *** Bitcoin i Kryptowaluty *** Edukacja *** Wiadomości *** Analizy Kryptowalut ***

BITCOIN (BTC) Będzie Kosztował Milion Dolarów?

Wiele osób prześciga się w przewidywaniu ile może kosztować 1 Bitcoin w przyszłości. Dobrze wiemy, że nikt nie ma kryształowej kuli aby to określić, jednak należy przyznać, że BTC jest najlepiej prosperującym aktywem na rynku od 11 lat. A co jeśli dokładnie można było przewidzieć cenę Bitcoina i ta metoda wciąż działa?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto Bitcoina do czegoś porównać. Choć wiele osób z tym się nie zgadza, Bitcoin ma wiele cech surowców takich jak np złoto. Oprócz przechowywania wartości w czasie,  porównując BTC z kruszcami można znaleźć coś niezwykłego.

Bitcoin tak jak złoto jest towarem deficytowym, a do tego bardzo deflacyjnym. Okazuje się, że wartość rzadkich, deficytowych towarów można zmierzyć i służy do tego Stock To Flow Ratio. Jest to liczba która mówi nam ile lat potrzeba aby wydobyć/wyprodukować taką liczbę danego surowca jaka istnieje na obecną chwilę. Czym wyższa wartość Stock To Flow tym dany surowiec/aktywo ma większą kapitalizację rynkową.

Stock To Flow dla najpopularniejszych surowców złoto srebro itp

Porównajmy Złoto i Bitcoina

Policzmy Złoto:

Na całym świecie, ilość złota oszacowana jest na 185000 ton (STOCK). Natomiast roczne wydobycie złota to 3000 ton (FLOW). Jeśli chcemy obliczyć Stock To Flow dla złota, dzielimy 185000 : 3000 = 62. Czyli Stock To Flow dla złota wynosi 62.  Oznacza to że potrzebujemy 62 lat aby wydobyć taką ilość złota jaka istnieje na dziś dzień.

Policzmy Bitcoina:

Na obecna chwilę na rynku mamy 18000000 sztuk BTC, roczne wydobycie wynosi 697000 sztuk rocznie. Więc Stock To Flow wynosi: 18000000 : 697000 = 26 czyli Bitcoin potrzebuje 26 lat aby wydobyć taka ilość jaka dziś istnieje.

Wyższe Sock To Flow = Wyższa kapitalizacja

Zarówno Bitcoin jak i złoto oraz inne aktywa podążają tą ścieżką i jest ona bardzo sprawdzalna jak do tej pory. Bazując na tych danych można było w 2012 dokładnie przewidzieć (na podstawie Stock To Flow) ile będzie wart 1 BTC w 2019 roku. Czy to przypadek? Nie sądzę. Stock To Flow Bitcoina jednak jest niższy niż złota, więc co dalej…

Bitcoina czeka halving…

Halving Bitcoina w Maju 2020

Halving to podział nagrody dla ”górników”, czyli sieci która przetwarza transakcje dla Bitcoina. Dziś co 10 minut na rynku pojawia się 12.5 nowych BTC na rynku, w maju 2020 natomiast przypada data kolejnego halvingu, i nagroda spadnie o połowę do 6.25 BTC, a tym samym podaż się zmniejsza o 50% i tym samym Stock To Flow także wzrośnie.

Jeśli cena Bitcoina będzie podążać dalej ścieżką Stock To Flow (S2F) sprawy mogą wyglądać następująco.

  • w 2020 S2F wyniesie 52 co powinno wyciągnąć cenę Bitcoina w okolice $55000-$85000 za sztukę do końca 2020
  • a w 2024 S2F wyniesie 113, co powinno przełożyć się na cenę $600000-$700000 za sztukę do końca 2024

S2F Bitcoina nie będzie rosło jednak w nieskończoność gdyż tak jest zaprojektowany i na pewnym etapie osiągnie swój max kiedy ostatni Bitcoin zostanie wydobyty. Jednak momentum S2F największą moc osiągnie w latach 2028-2032 co jeśli cena będzie podążać dalej za tym wykresem MarketCap Bitcoina osiągnie $100 000 000 000 000 a tym samym jeden Bitcoin może być wart $4.75mln za sztukę.

Bitcoin za milion dolarów jest możliwy…

Ta cena szokuje wiem, jednak nie jest wyssana z palca ale wyliczona na podstawie Stock To Flow, które jak do tej pory, przez 11 lat idealnie się sprawdza dla Bitcoina.

Więc co dalej…

Pod moim ostatnim video na ten temat na moim kanale na YT https://youtu.be/hAxy-h1YQgI, w komentarzach sporo osób mówi, że to niemożliwe. Tego jednak nie wiemy, co wiemy na pewno, że jest to po prostu prawdopodobne.

Na koniec dnia pamiętaj, nie będzie się liczyć to co myślisz ale to co masz w portfelu i jak tym zarządzasz. Osobiście myślę, że nawet jeśli cena dojdzie do tego pułapu, większość ludzi z tego nie skorzysta, bo wyprzeda się dużo szybciej. Instytucje dokładnie wiedzą jak manipulować rynkiem i emocjami aby ”zabrać’ czyli odkupić od ludzi Bitcoina w promocyjnych cenach. Dowodem na to były manipulacje Banku Goldman Sachs kiedy to prezes tegoż banku celowo medialnie wywołał panikę na rynku w 2017 roku aby tuż po drastycznym spadku cen, jego bank poczynił gigantyczne zakupy tej właśnie kryptowaluty. Przypadek? Tych przykładów jest mnóstwo…

Kończąc mogę jedynie zasugerować, że cokolwiek będzie się działo, mam nadzieję że będzie Ciebie stać na to aby 10% swojego Bitcoina zachować na emeryturę i nie sprzedać nawet wtedy kiedy 99% rynku będzie to robić.

HODL Strong !!!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: