Co to jest Bitcoin?

*** Inwestycje w Internecie *** Jak Zacząć *** Bitcoin i Kryptowaluty *** Edukacja *** Wiadomości *** Analizy Kryptowalut ***

Co to jest wogóle Bitcoin(BTC)?

Jest to  waluta internetowa, którą już dziś można płacić za wiele towarów i usług na całym świecie, w tym w Polsce(choć rynek jest jeszcze bardzo młody). Rożnicą pomiędzy BTC i np. dolarem USD, jest to że Bitcoin ma ograniczoną ilość ”monet”. Nie można sobie po prostu dodrukować BTC tak jak robią to rządy w przypadku walut jak USD, PLN czy GBP, powodując utrate ich wartości. Bitcoiny się ”kopie” mówiąc potocznie.

Oznacza to,że komputery rązwiązuja skomplikowane transakcje, czyli działania matematyczne, których nagrodą za rozwiązanie są właśnie nowe BTC, a wykopanych zostanie tylko 21 000 000 i ani jednego więcej.

Stąd między innymi tak duże zainteresowanie tym tematem na świecie. Wyobraź sobie co mógłbyś kupić w Polsce za 1zł, jeśli  na rynku byłoby dostępnych tylko 21mln złotówek? Tak jest-DUŻO, bardzo dużo. Na jednego Polaka przypadałoby w takim wypadku tylko,a może i aż 50gr a zarabiałbyś mniej niż 1 grosz! Dlatego tez BTC ma aż 8 miejsc po przecinku, a kwotę 0,01 BTC, wymienisz dziś (28.09.17) na 150zł!

 

Bitcoin jest także zdecentralizowany, co oznacza, że nikt nie ma nad nim władzy i ludzie tacy jak ja i Ty decydują o wartości tej waluty na podstawie powszechnego prawa popytu i podaży. Wartość BTC ciągle rośnie a jego wartość na dzień dzisiejszy to $4200/15000zł -kiedy zaczynałem 2 miesiące temu było to $2700/10000zł. Od lat cena idzie tylko w górę.

Jeśli zainwestowałbyś kilka lat temu w Bitcoin, powiedzmy 1000zł, dziś byłbyś multimilionerem. Jedni mówią że to bańka i ”na pewno pęknie”, inni sądzą (jak np. Bill Gates), że Bitcoina ”już nie można zatrzymać”. Sam jednak zrób własne dochodzenie jeśli tego potrzebujesz. BTC otwiera dziś furtkę dla wielu nowych pomysłów, projektów oraz firm stwarzających szanse jakich wcześniej nie było.

Są eksperci, którzy mówią, że kryptowaluty są większą rewolucją niż kiedyś był… INTERNET. Wyobraź sobie co to może znaczyć dla Ciebie jeśli wiesz o tym wystarczająco wcześnie. Prawdopodobnie możesz nie widzieć jednak potencjału. Ja też nie widziałem rok temu, kiedy po raz pierwszy usłyszałem o BTC i całej nowej (wtedy 7 letniej!) technologi z nim związanej. Dziś żałuje, że decyzje podjąłem dopiero w lipcu 2017, czasu jednak nie cofnę, a decyzja którą podjąłem teraz, uważam za jedną z najlepszych decyzji finansowych w życiu.

Czy jest już dla mnie za późno?

A czy jest za późno, żeby zacząć korzystać z internetu? Moim zdaniem kryptowaluty są tutaj żeby zostać. Kwestią czasu jest w jakich okolicznościach zaczniemy ich używać. Jednak sama technologia Blockchain to dużo więcej niż tylko ”wirtualne monety”. Prawdopodobnie zmieni ona to w jaki sposób funkcjonują banki, urzędy oraz sam internet, co z resztą zaczyna mieć miejsce. Już dziś możesz zamieniać swoje Bitcoiny i inne krytpowaluty na ”normalne” pieniądze, płacąc rachunki, kupując produkty i usługi, w tym na naszej polskiej giełdzie BITBAY.

Zachęcam Ciebie abyś zgłębił cały ten temat dla samego siebie. Być może i Ty dostrzerzesz szanse jakie się tworzą każdego dnia.

Dlatego też, powstał ten BLOG!

Na bierząco będę opisywał dla Ciebie projekty, w które inwestuje pokazując zasady ich funkcjonowania jak i realne zarobki oraz dowody wypłat. Znajdziesz tu konkretne instrukcje krok po kroku, żebyś nie musiał tracić czasu na szukanie pomiędzy morzem informacji jakimi zalany jest internet. Od czasu do czasu pojawiać się będą tutaj bardzo ciekawe artykuły i przede wszystkim testy niektóych nowych projektów, które być może pomogą Tobie także dostrzec szanse jaką niesie za sobą nowa rewolucja.

Wejdź na kolejne strony tego bloga i zapoznaj się z projektami, w które dziś inwestuje oraz wynikami jakie one dziś realnie przynoszą dla mnie i innych utkowników!

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się ze mną na Facebooku klikając w palucha